אופק 2/אוריגמי וגאומטריה

מתוך אופק
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מתחילים

מורה: איתי הכהן
כתות: ג'-ד'

על בסיס תורת קיפולי הנייר היפאנית - אוריגמי -  נלמד להכין עצמים שונים מנייר, ותוך כדי כך נתוודע ונעמיק את ההיכרות עם מושגים בגיאומטריה ובמתמטיקה הקשורים לאוריגמי.
הקישור בין אוריגמי למתמטיקה נעשה היום יותר ויותר שכיח. בקורס זה אנו יוצרים למעשה מבוא ו"טעימה" לקראת הקורס המתקדם, שבו נעמיק ונרחיב עוד יותר את הידע וההיכרות עם עולם המושגים המשותף לשני התחומים.
בתחילה נכיר כמה מהקיפולים הבסיסיים, נלמד "לחשוב דרך הנייר" ו"לעשות גאומטריה בידיים", נכיר את הריבוע ואת מה שאפשר להוציא ממנו- באוריגמי זה כמעט הכל - לרוב גם ללא כל גזירה או הדבקה. נעבוד עם חוליות – מודולות - ליצירת שטיחים וכוכבים דו-מימדיים, ובהמשך ניצור גם גופים תלת-מימדיים פשוטים.
הקורס מפתח חשיבה מרחבית, יכולת ריכוז, דיוק וסבלנות.

מתקדמים

מורה: איתי הכהן
כתות: ה'-ז'

על בסיס תורת קיפולי הנייר היפאנית - אוריגמי -  והקישור שנעשה היום יותר ויותר שכיח בינה למתמטיקה, נלמד להכין עצמים שונים מנייר, ותוך כדי כך נתוודע ונעמיק את ההיכרות עם מושגים בגיאומטריה ובמתמטיקה.
בקורס זה אנו שואפים להמשיך ולהעמיק ידע קיים במושגים המשיקים לשני התחומים (לתלמידים חדשים בתחום יהיה צורך ב"הדבקת פערים" מסוימת ולא קשה).
לאחר כמה שיעורי ריענון וחזרה -  לפי הצורך - "נצלול" לקיפולים מתקדמים יותר בדו-מימד ונגיע ליצירת כוכבים ו"שטיחים" מורכבים. בתלת-מימד נגיע לקיפולי קוביות ופירמידות, גופים אפלטוניים וארכימדיים, כוכבים מרובי קרניים ושאר "מעדנים", ברמה הולכת וגוברת של סיבוך ושל יופי.
הקורס מפתח חשיבה מרחבית, יכולת ריכוז, דיוק וסבלנות.