אופק 2 - חטיבה צעירה

מתוך אופק
גרסה מ־18:54, 23 באפריל 2007 מאת Alice (שיחה | תרומות) (דף חדש: ==כתות א'== ====אנגלית בכייף==== מורה: לין גולדברג<br> נלמד אנגלית בכיף ובהנאה, באופן מחובר וקשור לחיי היומיו...)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | צפו בגרסה נוכחית (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

כתות א'

אנגלית בכייף

מורה: לין גולדברג
נלמד אנגלית בכיף ובהנאה, באופן מחובר וקשור לחיי היומיום. נלמד לדבר אחד עם השני במשפטים פשוטים באנגלית. נכיר מילים בסיסיות: צבעים, מספרים, הגוף שלנו, המשפחה ועוד. נקשיב לסיפורים באנגלית וניצור יצירות בעקבות הסיפור, כמו ספרון או בובה. נשחק משחקים באנגלית ונשיר שירים באנגלית.


מעשי בובות ואגדות

מורה: גינת בסוק־יצחקי
חמישה מקבצים ע"פ סיפורים/אגדות: "מעשה שהיה במעבר חציה", "בארץ סין", "בחלל", "מעשה באפרוח", "הענק וגנו". בכל מקבץ יש מפגשי הכנת בובה המסתיים במפגש שיא של הצגת תמונות מן הסיפור. לאחר ההצגה – לוקחים את הבובה הביתה.


על טעם ועל ריח

מורים: נטע הרן, מירי גרוס
בקורס "על טעם ועל ריח" נחקור את חוש הטעם והאינטראקציה בינו לבין יתר החושים. נבין את אופן פעולתם של החושים והשפעתם על חוש הטעם. נתנסה במגוון פעילויות הממחישות מושגים כ"סף חוש הטעם", "מיהול וריכוז" ועוד. נשים דגש על חשיבה כמותית, תוך עיסוק במדידות בכלי מעבדה והכנת דיאגראמות מסוגים שונים. נתייחס להיבט השיווקי של מוצרי מזון, נתנסה בפענוח נוסחאות סודיות ונפתח חשיבה ביקורתית כקונים פוטנציאליים. נעשה זאת ע"י הגברת המודעות שלנו להשפעת גורמים שונים על בחירתנו.


פיסיקה של צעצועים

מורים: נטע הרן, רביד דר
בקורס "פיסיקה של צעצועים" ננסה לחקור מנגנונים של צעצועים שונים ולגלות איך ניתן לבנות אותם. בכל פעילות נתבונן בצעצוע או משחק מוכר, ננתח אותו, נבין את העקרונות הפיסיקליים העומדים בבסיס הפעלתו ולאחר מכן נבנה אותו בעצמנו. נדון למשל בשאלה : "מדוע בורג שוקע ואילו אונייה צפה?", נתכנן ונבנה אוניות ורפסודות.